неділя, 27 вересня 2015 р.

Інтегрований урок

Використання інтерактивних технологій на уроках української літератури


Використання інтерактивних технологій
на уроках української літератури
Формування в Україні нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий освітній простір, супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу.
Інноваційні технології викладання дисциплін слід опанувати кожному вчителю, на якому рівні інтелектуально-методичної майстерності він не перебував би. Поруч із пояснювально-ілюстративними прийомами викладач повинен застосовувати нові, особистісно-орієнтовані, в яких посилений творчо-діяльнісний компонент. Лише в цьому разі студенти під умілим керівництвом викладача здобувають необхідні знання, уміння й навички.
На заняттях вчитель повинен давати не просто суму знань, а сформувати життєву компетентність як само здатність особистості до оптимальних дій, що базуються на знаннях, досвіді, цінностях, набутих завдяки навчанню. Одними із найбільш ефектив­них методів такого типу на­вчання є інтерактивні методи.
Слово «інтерактивний» прийшло до нас з англійської мови від слова «interact» (взаємодія). Інтерактивний означає сприятливий тому, щоб взаємодіяти чи знаходитись в режимі бесіди, діалогу. Значить, інтерактивне навчання - це перш за все, діалогове навчання, в ході якого здійснюється взаємодія викла­дача і студента. [1, с. 8]
Основна характеристика інтерактивних методів навчання:
·        це спеціальна форма пізнавальної діяльності;
·        навчальний процес організовано так, коли практично всі студенти заохочені до процесу пізнання, вони мають можливість розуміти і рефлектувати з приводу того, що вони знають і про що думають;
·        на таких заняттях повинна бути атмосфера доброзичливості, взаємопідтримки - форма кооперації та співпраці;
·        на заняттях організовується індивідуальна, парна і групова робота.

Перекладач