понеділок, 15 лютого 2016 р.

                       Соболь І. О. –вчитель української мови
і літератури Чумаківської ЗОШ І-ІІІ ст.



Тема: Написання не з прикметниками.

Мета: ознайомити учнів із  правилами написання не з прикметниками; формувати вміння знаходити відповідну орфограму та обґрунтовувати вибір написання; розвивати логічне мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: підручник, таблиця.
Компетентності: комунікативна, діяльнісна, мовленнєва, самоосвітня, соціокультурна.
Форми, прийоми, методи роботи: «Мікрофон», «Мозковий штурм», практикум, незакінчене речення.

Перебіг уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів.
1.     Перевірка домашнього завдання.
2.     Проблемне запитання.
-         Пригадайте, як пишеться не з іменниками? Наведіть приклади.
-         Зробіть словотвірний розбір слів: невдаха, недоля. Поясніть.
3.     Словниковий диктант.
   Неправда, нероба, невдаха, не воля, а рабство, півзими, пів´ялинки, пів-України, недоплата, напівтемрява, полумисок.
-         Пояснити орфограми.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.
1)     Розповідь учителя з використанням схеми.






Написання не з прикметниками



Не

Разом                                               Разом                                      Окремо
Невисокий (низький)                 неозорий, негайний          не високий, а низький
Недорогий (дешевий)               - без не не вживається         не теплий, а холодний
-         Синонім без не                                                          - протиставляє-заперечує
2)     Робота з підручником §47 (с.150). Опрацювання теоретичного матеріалу.
V. Узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
1)     Робота з підручником. Вправа 395, 396.
2)     Творча робота. Записати одним словом, пояснити правопис.
-         Мова, яку не можна зрозуміти. (Незрозуміла мова)
-         Людина, яка не може заспокоїтися. (Невгамовна людина)
-         Хлопець, який не відчуває втоми. (Невтомний)
-         Бадьорість, яка ніколи не вичерпується. (Невичерпна)
3)     Пояснити орфограми.
4)     Скласти два речення із словами з не.
5)     Творче конструювання.
   Усно закінчити речення. Чи може не у цих словах вважати префіксом? Обґрунтувати.
-         Не складна вправа, а …
-         Не похмурий день, а …
-         Не великий текст, а …
6)     Практична робота.
Завдання: переписати речення, розкриваючи дужки. Усно пояснити орфограми.
   Хоч річка і (не)величка, а береги ламає. На (не)охайній людині, всяка одежа погана. У (не)щасті немає ні брата, ні свата. Шукай друга (не)хвастливого, а правдивого.  
   VІ. Підсумки. Рефлексія. Оцінювання.
   Заповніть таблицю
Добре засвоїв (ла)
Маю сумніви
Хочу дізнатися більше



VІІ. Домашнє завдання та інструктаж до його виконання.
 -  Вивчити §47, вправа 398.
- Підібрати п´ять прислів´їв і приказок із словами з не (високий рівень).


Немає коментарів:

Дописати коментар

Перекладач